banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

AFYONKARAHİSAR GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 272 213 51 01
E-Posta agc@afyonkarahisar.com.tr
Web http://www.afyonkarahisar.com.tr
Adres Alparslan Türkeş Bulv. Ufuk Apt.
İl - İlçe Afyon
Gösterim Sayısı 1437
HAKKIMIZDA

Mehmet Emin Güzbey- Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
0532 320 77 20

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti çeyrek asrı devirdi

Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’da görev yapan basın gayet dinamik ve kendisini sürekli yenileyen basın-yayın organlarıyla yöre ekonomisi ile bölgenin gelişmesi için çabalarını sürdürüyor.
Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Anadolu’nun en eski Cemiyetlerinden birisi olarak 26 yıldır faaliyet göstermekte.

1983 yılında Gazeteci Yazar Recep Yaşayacak’ın Başkanlığında kurulan Afyon Gazeteciler Cemiyeti sırasıyla, Fatih Gümüş, İbrahim Yüksel, Hakkı Özsoy’un başkanlık dönemlerinden sonra Arif Yağcı’nın Başkanlığı döneminde Türkiye Gazeteciler Federasyonunun kurucuları arasında yer aldı.

Yönetim Kurulu: Başkan Mehmet Emin GÜZBEY, Bşk Yrd İsmail AKAR, Bşk Yrd Dinçay DOĞAR, Genel Sekreter Ertuğrul SEVİM, Muhasip Yasin KÖKSAL, Üye Saadettin ULUSOY, Üye Hidayet DOĞRUYOL

Arif Yağcı’nın üç dönem üst üste Başkanlığında oluşan yönetimlerin ardından Hüseyin Sarıaltın ve Ahmet Sarlık dönemlerinden sonra göreve gelen Mehmet Emin Güzbey ve ekibi de üç dönemdir görev yapmakta.

Üyelerinin mesleki eğitimleri için Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte bir dizi çalışmaya imza atan AGC şimdi üyelerini Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün projesiyle İngiltere’ye ve kendi imkanlarıyla da Almanya ile Katar’a göndermek ve oradaki basın yayın organlarındaki çalışmaları incelemek, yabancı dil için çalışmalar yapıyor.

Geçtiğimiz dönemde İktisadi İşletmesini kuran AGC’nin, önümüzdeki dönem içerisinde üyelerini ev sahibi yapmak ve ihtiyacı olan üyelerinin faizsiz olarak kullanabilecekleri bir yardım sandığı oluşturmak öncelikli hedefleri olarak belirtiliyor.
Basın Konseyi Üyesi de olan Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti, önceki yıl yaygın basının önemli isimlerini Zafer Haftası’nda Afyonkarahisar’da ağırlayarak Kocatepe ve Friğ Vadisini tanıtmıştı.

AGC Başkanı Mehmet Emin Güzbey’de 5 yıldan bu yana Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi olarak da görev yapıyor.