banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 242 519 0 444
E-Posta mesaj@alanyagc.org
Web http://www.alanyagc.org
Adres İskele Caddesi No: 26/3-4, 07400
İl - İlçe Alanya / Antalya
Gösterim Sayısı 1421
HAKKIMIZDA
 MEHMET ALİ DİM : ALANYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI

 Alanya Gazeteciler Cemiyeti, 1994 yılında kuruldu. Büyük zorluklar ve özveriyle yıllarca ayakta kalma mücadelesi veren cemiyetimiz 15. kuruluş yıldönümünü Haziran 2009’da kutladı.

2009 yılı Aralık ayında tarihinde 3. kez Mehmet Ali Dim başkanlığında göreve gelen Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, üyeleri ve basın yayın kuruluşları arasında birlik ve beraberliği sağlamayı öncelikli amaç edindi.

Yönetim Kurulu, birlik ve beraberliği sağlayacak çok sayıda sosyal etkinliğin yanı sıra, sektörümüz için önemli sorunlardan biri; insan kaynağına yöneldi. Kişisel ve mesleki gelişime yönelik çok sayıda eğitim semineri düzenlendi. Seminerler farklı üniversitelerden gelen öğretim üyelerince verildi.

Eğitim çalışmaları sürerken, futbol, voleybol ve bowling turnuvalarının yanısıra, sık sık tekrarlanan piknik ve yemek organizasyonları kaynaşmayı artırıcı sosyal aktiviteler arasında yer aldı.

3 yıldır düzenli olarak yapılan yılın gazetecilik ödülleri yarışması da üyelerimizin gelişimi ve habercilik kalitesinin artmasında önemli katkılar sağladı.

Sergi, tiyatro, konferans ve panel gibi etkinlikler de cemiyetimiz Alanya halkı ile de buluştu.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, yıllardır eksikliği hissedilen cemiyet ofisi ve lokal arayışını da nihayetlendirdi. Alanya’nın en güzel bölgesinde açılan 3 katlı hizmet binamızda cemiyet faaliyetlerinin sürdürüldüğü çalışma ofisi ile üyelerimizin aileleriyle dinlenip-eğleneceği bir lokal hizmete açıldı.

Cemiyetimiz, üyelerinin özel hastane hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi için Özel Can Hastanesi ile anlaşma yaptı. Ücretsiz sağlık hizmeti imkanı sağlandı. Yine cemiyetimiz üyelerinin çocukları için Bahçeşehir Koleji ile yapılan anlaşma sonucu, üye çocuklarının ücretsiz eğitim alması sağlandı. Ücretsiz otopark ve toplu taşıma araçlarından yararlanma hizmeti de cemiyetimizin üyeleri için sağladıkları arasında yer aldı.

Cemiyetimizin önümüzdeki dönem için en büyük hedefi ise ilçede MYO açılmasını sağlamak. Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliğinde İletişim Bölümü’nün açılması için çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Bir meslek örgütü olan Alanya Gazeteciler Cemiyeti, kardeş cemiyet ilişkilerine de önem verdi. Azerbeycan Parlamento Muhabirleri Derneği ile kardeşlik anlaşması imzalandı.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, TGF Başkan Yardımcısıdır.

 

YÖNETİM KURULU

MEHMET ALİ DİM (Başkan)

RIZA YANIK (Başkan yardımcısı)
GAYE COŞKUN DEĞİRMENCİ  (Başkan Yardımcısı)
NECATİ ŞATANA  (Genel Sekreter)
İBRAHİM BARIŞ BAŞAR   (Sayman Üye)

Üyeler                             
FERİT KESEN  
MEHMET ALİ GÜRSES                                       
ERCAN YILDIRIM                                     
SEDA KARA
AHMET TUNÇ     
MEHMET ÇELİK
EMEL YÜZBAŞIOĞLU                                        
ENGİN ANAK