banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 374 217 82 85
E-Posta bolugazetecilercemiyeti@hotmail.com
Web www.bolugazetecilercemiyeti.org
Adres SSK Kavşağı Belediye Örnek Evi BOLU
İl - İlçe Bolu
Gösterim Sayısı 759
HAKKIMIZDA
 Kuruluş Tarihi: 22 Temmuz 1988

HAKAN AYDIN, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
Bolu, Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün arasında olması nedeniyle Türkiye gündeminde sıklıkla yer alan bir şehirdir. Bakanların, siyasilerin sıklıkla Abant'a gelmesi, Türkiye gündemindeki önemli toplantıları Bolu'da gerçekleştirmesi, ayrıca Bolu Dağı gibi bir güzergahın potansiyel haber kaynağı olması nedeniyle Bolu basınına her zaman büyük işler düşmüştür. Bu bağlamda Bolu basını Anadolu'da çok önemli bir yere sahiptir. 
10 gazete ve 1 yerel televizyonun yanı sıra radyolar, ulusal basın temsilcilikleri ve haber ajanslarını bünyesinde bulunduran Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nin 128 üyesi bulunmaktadır.
Deprem döneminde büyük sıkıntılar yaşayan Bolu Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde patronlardan ziyade çalışan gazeteciler ön plandadır. Deprem sonrası yapılan kongrede bazı gazete patronlarına karşı Cemiyet yönetimine talip olan genç gazeteciler önemli bir başarıya imza atarak Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nde devrim niteliğinde bir değişikliğe neden olmuşlardır. Genç gazeteciler depremin yaralarını sarmakla birlikte birçok başarıya imza atmıştır. Deprem sonrası konteynırda hizmet vermeye çalışan Bolu Gazeteciler Cemiyeti bugün Bolu'nun en gözde sosyal tesislerinden birine sahiptir.
Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu:
Başkan: Hakan AYDIN
Başkan Yardımcısı: Mustafa ÖZKAN
Genel Sekreter: Ebru EYVAZOĞLU
Muhasip Üye: Cahit KILIÇ 
Üye: Emin GÜRBÜZ
Üye: Selma AKÇAKAVAK
Üye: Bülent VELİOĞLU