banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

MERSİN GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 324 337 03 03
E-Posta iletisim@mersingazetecilercemiyeti.com
Web http://www.mersingazetecilercemiyeti.org/
Adres Mahmudiye Mahallesi Zeytinlibahçe Caddesi Metropol İş Merkezi C Blok
İl - İlçe Mersin / İçel
Gösterim Sayısı 669
HAKKIMIZDA
 Kuruluş tarihi : 1975

AHMET ÜNAL, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
1975 yılında kurulan cemiyetimiz , kentin en etkili ve dinamik meslek örgütlerinin başında gelmektedir. 200 ü aşkın üyesi ile kentte temsil edilen cemiyetimiz, 34 yıllık geçmişinin altın çağını yaşamaktadır. 
Yerel ve ulusal basın mensuplarının bir çatı altında toplandığı  cemiyetimiz, kurduğu otomasyon ağı ve basın merkezi ile iç ve dış iletişimini sağlıklı olarak gerçekleştirmektedir. Kentteki bir çok sivil ve siyasi kuruluş basın toplantılarını basın merkezimizde  gerçekleştirerek kamuoyu ile buluşmakta, seslerini duyurmaktadır. Son dönemlerde kentteki kurum ve kuruluşlarla işbirliğimiz sadece basın merkezimizin çatısı altında değil, sosyal ve kültürel etkinliklerde de devam etmekte, cemiyetimizin sesi kentin duvarlarında yankılanmaktadır..
Cemiyetimiz kentin idari yönetimiyle , yönetilenler arasındaki köprü vazifesini sadece kalemi, fotoğraf makinesi yada kamerasıyla değil, gerçekleştirdiği etkinliklerle de yapmaktadır. Ülkemizin ve kentimizin geçmişinde yaşattığı değerleri yeni nesillere aktarma, ülkenin ve kentin geleceğine yönelik adımlarını atılmasına önayak olma, cemiyetimizin en önem verdiği hususların başında gelmektedir. 
Cemiyetimiz, üyelerinin mesleki gelişimleri ve sorunlarının yanısıra , onların sosyal hayatlarıyla da yakından ilgilenmektedir. Basın merkezimizde kurulan otomasyon ağı ile üyelerin yaşam süreleri içerisinde karşılaştıkları sevinç ve üzüntüleri paylaşılmaktadır.  Gün içerisinde meslek dışında birbirlerine zaman ayıramayan meslektaşlarımızın sosyal iletişimlerini en üst seviyeye getirmek için çeşitli geziler ve kültürel faaliyetler tertip edilmiş, üyeler arasında dayanışma ve kaynaşma sağlanmıştır.
Mili, dini ve mesleki bayram ve önemli günlerde üyelerimiz unutulmamış,  toplumsal gelenek ve görenekler ölçüsünde yardımlaşma ve dayanışma hayata geçirilmiştir. Üyelerimizin sağlık sorunlarına ilişkin kentte hizmet veren bir özel hastaneyle anlaşılarak, indirimli olarak sağlık hizmeti almaları da  sağlanmıştır.
Cemiyetimiz, kentin sorunlarına sadece habercilik ölçüsünde değil, sorumlu bireylerden oluşan bir topluluk tavrıyla yaklaşmış, her zaman kentten taraf olacak hamleler yapmıştır. İlkeleri ve duruşuyla kentte sözüne itimat edilen ve ciddiyetle bakılan bir meslek örgütü olan cemiyetimiz, dürüst, tarafsız ve nitelikli üyeleriyle yoluna emin adımlarla devam etmektedir. 
Ahmet Ünal başkanlığındaki yönetim kurulu Mehmet IŞIK, Ünal AKDAĞ, Abdi SATIROĞLU, Abdullah BİÇER, Beycan ÜÇKARDEŞ'den oluşuyor.