banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

TÜRKİYE FOTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ
Telefon 0 312 417 45 42
E-Posta tfmd@tfmd.org.tr
Web http://www.tfmd.org.tr/
Adres Altınpark İçi Feza Gürsey Bilim Merkezi Yanı Aydınlıkevler
İl - İlçe Ankara
Gösterim Sayısı 839
HAKKIMIZDA
 RIZA ÖZEL, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı
1984 yılında kurulan Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, bu yıl 25. yılını kutlamaktadır. Ülkemizin en saygın dernekleri arasında üst sıralarda yer alan TFMD, adının başında gururla taşıdığı “Türkiye”nin yanı sıra “Kamu yararına çalışan” dernekler arasındadır.
25 yıllık hayatı boyunca genç derneğimiz meslekte güçlü bir birlik yaratmıştır. Sesini Türkiye'nin yanı sıra uluslararası alanlarda da duyuran derneğimizin geleneksel olarak düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmaları ve ödül töreni medya sektöründe etkili bir yerdedir. Bugüne kadar ödül törenlerimizde Cumhurbaşkanlarımızı, TBMM başkanlarımızı, başbakanlarımızı ve bakanlarımızın yanı sıra iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini ağırlamanın onurunu yaşadık.
Derneğimiz alanında bir çok saygın yayına da imza atmıştır. “Cumhurbaşkanlarımız” ve “Fotoğraflarla Türk Demokrasi Tarihi” birer kaynak yayın olarak yerini almıştır. İki yılda bir basılan “Yılın Basın Fotoğrafları” kataloğu sektörün takip edilen bir yayınıdır. Son olarak 25. yılımızda yayın hayatına başlayan derneğimizin dergisi “Foto Muhabiri” ile Türkiye'nin dört bir yanından övgü aldığımız gibi yurt dışından da gelen başarı ve tebrik mesajları bizi gelecek için daha da şevklendirmiştir.
Türkiye'yi kucaklayan fotoğraf sergilerimiz, dünyaya da açılmaktadır. Bir çok kentimize taşıdığımız “Atatürk”, “Yılın Basın Fotoğrafları”, “Demokrasi Tarihi”, “Cumhurbaşkanlarımız”, “Çevre fotoğrafları” gibi sergilerimizi yurt dışında açmayı planladığımız “Türkiye Fotoğrafları” sergileri izleyecektir.
Derneğimiz bu gün Türkiye'nin önde gelen yayın organlarının foto muhabirlerini, meslekte saygın gazetecileri, önemli TV kanallarının kameramanlarını bünyesinde toplamıştır. Üyelerimizin desteği ile derneğimiz her geçen gün büyümektedir.
12 Haziran 1984 yılında kurulan Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Bakanlar Kurulu’nun 02.11.2989 tarih ve 89/94719 sayılı kararı ile “Kamu yararına çalışan dernekler” statüsüne alınmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın 19.08.2005 tarihli onayı ile de derneğimiz isminin başına “Türkiye” ifadesini almıştır.