İsim:
Email:
GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ PDF Yazdır e-Posta
Salı, 08 Aralık 2009 20:33

giresun

Kuruluş Tarihi : 9 Nisan 1980

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres    :

Tel        : 0 454 212 08 92

Faks      : 0 454 216 77 38

Web      :

E-Posta  :

 

 

BEKİR BAYRAM, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Giresun Gazeteciler Cemiyeti 9 Nisan 1980 yılında Yusuf Zeki Akdağ'ın önderliğinde kurulmuş, bugün 90 üyesi ile faaliyetini sürdürmektedir.
Kurulduğundan bugüne kadar Yusuf Zeki Akdağ, Ali Gülertekin, Hasan Öğütçü, Mehmet Yüksel ve halen görevde bulunan Bekir Bayram olmak üzere 5 değişik isim başkan olarak görev yapmıştır.
Tüzük gereği bası iş kolunda çalışmayanlar Giresun Gazeteciler Cemiyei'ne üye olamadıkları gibi sarı basın kartı sahibi bulunmayanlar başkan seçilememektedir. Son üç dönemdir Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürüten Bekir Bayram, aynı zamanda sürekli basın kartı sahibidir.
Giresun Gazeteciler Cemiyeti Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun da kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.
Kendisine ait binası bulunmayan Giresun Gazeteciler Cemiyeti kiralık binada üyelerine hizmet vermektedir. Hizmet binası,bir toplantı salonu ve bir de lokalden oluşmaktadır.
Giresun Gazeteciler Cemiyeti kısıtlı olanaklara rağmen üyelerinin sorunları ile yakından ilgilenirken, basın emekçilerinin de Giresun'daki en büyük destekçisi olmuş bundan sonra da bu işlevini sürdürecektir.
Bekir Bayram'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdüğü Giresun Gazeteciler Cemiyeti'nde Cavit Özdemir, Ahmet Kılıç, Yusuf Aksu, Mehmet Tural da yönetim kurulu üyeleri olarak görev yapmaktadır.