banner27

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Anadolu buluşması

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Anadolu buluşması 16 Ocak Basın Onur Günü Programı

16 Aralık 2015 Çarşamba 14:24
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Anadolu buluşması
16 OCAK BASIN ONUR GÜNÜ PROGRAMI
15 OCAK CUMA 
12.00 Otele Giriş
13.00 Öğle Yemeği 
13:30 Ankara Kalkınma Ajansı Projesinin Anlatımı 1
15.00 Valilik ziyareti 
16.30 Büyükşehir Belediyesi ziyareti 
17:00 Ankara Kalkınma Ajansı Projesinin Anlatımı 2
18.00 Seçilmişler Kurulu toplantısı  ve görev bölümü ve yönetim kurulu toplantısı
19.00 Akşam yemeği ve serbest zaman
16 OCAK 2016 CUMARTESİ PROGRAMI 
09.00 İzmit Tarihi Tren garında buluşma
09.30 Atatürk Heykelinde çelenk sunumu 
10.00 Kasr-ı Humayun’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören açılışı yapılması. Gazetecilik yarışması ödülleri verilmesi. Onur Ödülleri takdimi. 
12.00 Kocaeli Üniversitesinde öğle yemeği 
14.00 Anadolu Buluşması paneli (Panel sonunda katılımcılara belgelerinin verilmesi)
(TGF-KOGACE-KOÜ-Kocaeli Barosu işbirliği ile)
18.30 The Ness Otel’de tüm cemiyetlerimizi kapsayacak çeşitli indirim anlaşmalarının yapılması
19.00 The Ness Otel’de 16 Ocak Basın Onur Günü Balosu 
17 OCAK 2016 PAZAR 
08.00 Sabah Kahvaltısı 
09.00 Darıca İlçemize hareket
10.00 TGF ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Medya Evi açılış töreni 
11.00 Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi gezilmesi
12.00 Basın İlan Kurumu Tesislerinde sergi açılması ve yemek
14.00 Cemiyet başkanlarımızın şehrimizden uğurlanması 
16 Ocak 1923 günü Gazi Mustafa Kemal Paşa İzmit'te, Sultan Abdülaziz'in Av Köşkü olarak da bilinen tarihi köşkte, Adnan Adıvar'ın yaptığı organizasyonla bir grup döneminin önemli isimleriyle buluştu. Toplantıya, Tevhid-i Efkar'dan Velit Ebüzziya Bey, Vakit'ten Ahmet Emin (Yalman) Bey, Akşam'dan Falih Rıfkı Atay, İleri'den Suphi Nuri İleri, İkdam'dan Yakup Kadri (Karaosmanoğlu), Tanin'den İsmail Müştak Bey, Halide Edip Adıvar ve Kızılay Başkanı Hamit Bey, ve İleri gazetesinin İzmit muhabiri Hakkı Kılıçoğlu da yer aldı.
Kurtuluş Savaşı kazanılmış, fakat henüz Cumhuriyet ilan edilmemişti. Bu, Atatürk'ün ilk basın toplantısıydı. Saat 19.00'da başlayan toplantı, sabaha karşı 03.00’e kadar sürdü. Bu toplantı, Erzurum ve Sivas Kongreleri kadar önemli bir toplantı olarak tarihe geçti. İzmit'teki basın toplantısında Türkiye'nin yeni rotası çizilmiş, cumhuriyetin temeli atılmıştı. Atatürk, Kurtuluş Savaşı boyunca yazılarıyla, yaptıkları haberlerle milli mücadeleye büyük katkılar sunan gazeteci ve yazarlarla ülkenin geleceğini konuşmuş, onların fikirlerini almıştı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, basına, gazetecilere, yazarlara büyük değer veriyordu. Çünkü gazetecilik, milletin müşterek sesi olmaktır. Bu nedenle 16 Ocak 1923 Türk Basını adına çok önemlidir. 
Bugüne kadar gerçekleştirilen organizasyonlara bir yenilik katmak ve artık önemine yakışır bir noktaya taşımak için Kocaeli’nin tüm dinamiklerini de içine alan ulusal boyuta taşıyarak yurt genelinde kutlanması ana amacımız. 1988 yılından günümüze kadar kutlamaları gerçekleştirilen etkinliğimizde bu yıl ülkemizdeki tüm cemiyet başkanlarımızı bir araya getirmek arzusundayız. Bu amaçla çalışmalarımız başladı ve ülkemizin her yanında faaliyet gösteren siz cemiyet ve derneklerimizin başkanlarını Kocaeli’de,  ‘TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU ANADOLU BULUŞMASI’ zirvesinde 15-17 Ocak tarihleri arasında kentimizde ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyacağız. 
Yine bu yıl Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Gazeteci Hüseyin Yenice 2. Gazetecilik Yarışması adı altında Haber, Haber Fotoğrafı, Röportaj, Mizampaj ve Görüntülü Haber dallarında bir yarışma gerçekleştireceğiz. Dereceye giren meslektaşlarımıza fotoğraf makinesi, notebook ve tablet bilgisayar hediye edeceğiz. 
Bu arada 16 Ocak Basın Onur Günü etkinliklerimizi ulusal boyuta taşımak için Basın Onur Günü Onur Ödülleri de branşların da başarılı olan gazeteci-yazar, televizyoncu, programcı, sporcu ve yöneticilerimize de ödül vereceğiz. 
İşte Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin böylesi önemli bir toplantı da Türkiye Gazeteciler Federasyonu öncülüğünde siz değerli cemiyet başkanlarımızı ve yöneticilerini kentimizde ağırlamaktan ve başkanlar konseyi toplantımızı gerçekleştirmekten dolayı mutlu olacağız. 15-17 Ocak tarihleri arasında kentimizde ağırlayacağımız programımızda sizleri kentimizde 5 yıldızlı Termal Otelimiz The Ness Hotel’de ağırlayacağız.