banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 262 260 00 41
E-Posta [email protected]
Web http://www.kocaeligazetecilercemiyeti.org.tr/
Adres Akçakoca mahallesi Kapanca sokak No:9
İl - İlçe Izmit / Kocaeli
Gösterim Sayısı 2301
HAKKIMIZDA
 BAŞKAN: ÇETİN GÜROL 

KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ TANITIMI

Türk sanayisinin kalbinin attığı kentimizde 16 Aralık 1986 yılında İzmit Gazeteciler Cemiyeti Derneği olarak Abdülkadir Şendal, Ekrem Bütün, Kazım Ertek, Saim Ertürk, Kemal Kaya, Ahmet Kurt ve Muzaffer Karakaş tarafından kuruldu. 8 Aralık 1986 yılında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti adını alarak günümüze kadar Kazım Ertek, Metin Karan, Sadun Çetin, Serdar İsmet Çiğit, Mustafa Bağdiken, Barbaros Tantan, Volkan Yüksel, Cemalettin Öztürk, Halit Yılmaz ve 8 Kasım 2014 tarihinden itibaren de seçilen Çetin GÜROL başkanlığında yönetim kurulu görev yapmaktadır.

Bundan tam 92 yıl önce Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin ilanından 9 ay önce Cumhuriyetin ne olduğunu benim kentimde ve benim meslek sınıfımın mensuplarıyla paylaştı. Bunun gibi bir onur bir gurur kime nasip olur. Üç önemli unsur. Birincisi Cumhuriyetin içeriğinin açıklanması, ikincisi ise bunun açıklanacağı yer olarak İzmit’in seçilmesi, üçüncüsü ve bizi en çok gururlandıran bu paylaşımını bir basın toplantısı olarak benimde içinde bulunduğum mesleğin mensuplarıyla paylaşması.

Atatürk’ün 16 Ocak 1923 İzmit Kas-ı Humayun da gerçekleştirdiği basın toplantısı onun hayatı boyunca ilk ve tek basın toplantısıdır. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti  her yıl bu günü Basın Onur Günü olarak kutluyoruz. Bu gün sadece Kocaeli’de görev yapan bizlerin değil, Türk Basınının en önemli günüdür. Onur günüdür. Günümüzde iki kişinin bir araya gelip konuştuğu esnada üçüncü gelenin gazeteci olduğunda diğer ikisinin “Aman dikkat bu gazetecidir. Konuşmayalım” demeye başladığı günümüz ile bundan 92 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisini sıkıntıya sokabilecek konuları bile bizim meslektaşlarımızda paylaşmış olması tarihten beri mesleğimizin ne kadar güvenilir, ne kadar onurlu ve şerefli insanların yapması gerektiği meslek olduğu ortaya çıkmaktadır.

16 Ocak tarihini tarihin raflarından çıkarıp bizlere sunan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin tüm dönem başkanlarına ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma şükran duyuyoruz.

Türkiye Gazeteciler Federasyonumuzun 15-17 Ocak 2015 tarihleri arasında 47. Başkanlar Konseyi, 14-17 Ocak 2016 tarihleri arasında TGF 1. Anadolu buluşması, 14-17 Ocak 2017 tarihleri arasında TGF 4. Anadolu buluşması ve 15-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Türk Dünyası Gazetecileri Zirvesini kentimizde toplanmasına vesile olmasından dolayı da çok teşekkür ediyorum. Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin önerisi ile ülke genelinde her yıl 16 Ocak tarihinde Basın Onur Günü kutlanması kararından dolayı da TGF yönetimine ve cemiyet başkanlarımıza da tekrar teşekkür ediyoruz.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimize ait 1 adet kirada işyeri, meslektaşlarının tatil yapabilmeleri için alınan Bodrum Akyarlar’da 1 adet devre mülkü, sosyal tesis yapabilmek amacıyla 2 dönüm arsası, yine kendine ait bir binek aracı da bulunmaktadır. Yine Türkiye’ye örnek Medya Evi Projemizi de İzmit İlçemizin artından Darıca İlçemizde açarak, meslektaşlarımızın haberleri kurumlarına daha kolay ulaştırmaktadırlar. 2016 yılında gerçekleştirdiğimiz Yüksek Lisans Projemizi bu yılda Kocaeli Üniversitemiz ile ikinci kez protokol yaparak hayata geçirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 yılında İzmit Belediyesi ile yaptığımız proje ile 160 adet Kocaeli’de 60 adette Türkiye genelindeki cemiyetlerimize bisiklet projesi ile de katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol gereği de 2018 yılında meslektaşımızı diz üstü bilgisayar armağan ederek yeni bir projeye daha imza atarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimizin 115’i Sürekli ve Sarı Basın kartı sahibi, 54 bekleme süresinde olmak üzere toplamda 350 üyesi ile hizmet veren bir dernektir.

KOCAELİ GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU

ÇETİN GÜROL ( BAŞKAN)

HAKAN SÜER

LEVENT ALTUN

CEM ŞAKOĞLU

YUNUS KAHRAMAN

ŞENGÜL OYMAK AZBAY

KADRİYE KARADEMİR

EROL KAÇMAZ

AHMET AKÇAALAN

AYŞEGÜL KALAYCI

ULAŞ TEKİN

CENNET CAYLAN

NEBİYE AZAK

İSA TURHAN

NURŞAH ŞAHİN

ZEYNEP KÜBRA ÖZÇİÇEK

EMRE TUNCAY

MUHARREM ŞENOL

 

DENETİM KURULU

BARIŞ ATEŞ

LOKMAN TARIM

EMRE POLAT

EMİNE AKBOYUN

YALGIN SESİGÜZEL

 

TGF DELEGELERİ                                   BASIN VAKFI DELEGELERİ

ÇETİN GÜROL                                                                               ÇETİN GÜROL

HAKAN SÜER                                                                                HALİT YILMAZ

EROL KAÇMAZ                                                                               CEMAL KAPLAN

LEVENT ALTUN                                                                              LEVENT ALTUN


ONUR KURULU

ALİ GALİP ATAMAN, TANZER ÜNAL, SADUN ÇETİN, METİN KARAN, SERDAR İSMET ÇİĞİT, MUSTAFA BAĞDİKEN, ŞAHİN TURGUN, RUHAN ODABAŞ, ERKAN NİGİZ, EYÜP ESEN, TANJU CILIZOĞLU, NURETTİN ŞENEMRE, ABDULLAH YILDIRIM, KAŞİF ŞAHİNKESEN, SELİM UYSAL, EROL GEZER, ZAFER SADIKOĞLU, AHMET KURT, MURAT YOLDAŞ, NURETTİN KOLAYLI, ATANER YÜCE, CEMALETTİN ÖZTÜRK, KEMAL TOSUN, VOLKAN YÜKSEL, HAYRETTİN ALBAYRAK, UĞUR ULUDAĞ, HALİT YILMAZ, ALİ GÜNDOĞDU, AHMET KAZIM SERİMER, ORHAN BALCI, AHMET SEZGİN, CEMAL KAPLAN, YILDIZ BERBER ANDİÇ, HAKAN YAĞCIOĞLU, VEDAT TEKİN, SELÇUK SEVİM, RAMAZAN BUÇUM, CENAP ELMAS, İSMAİL KADI, İSMAİL KAHRAMAN, ALİ ŞAHİN, YILMAZ IŞIK, EROL POLAT, YAVUZ ERCAN, CANER PESEN, MESUT IŞIK, MUSTAFA ARSLAN, ÖZDEN DEMİRCİ, YILMAZ DEĞİRMENCİ, HİKMET KALEMCİ.