banner27
ÜYE MESLEK ÖRGÜTLERİ
ANA SAYFA İLETİŞİM

TOKAT GAZETECİLER CEMİYETİ
Telefon 0 356 212 26 65
E-Posta [email protected]
Web
Adres Gazi Osman Paşa Bulvarı Saray İşhanı no. 2/e
İl - İlçe Tokat
Gösterim Sayısı 2968
HAKKIMIZDA
 BAŞKAN: CEMAL İNCESOYLUER

Kuruluş Tarihi : 15 Mayıs 2000


Tokat Gazeteciler Cemiyeti 15 Mayıs 2000 tarihinde rahmetli Hüseyin Kalkan tarafından Nurettin Yardımcı, rahmetli Sadettin Uçkunoğlu, Taner Yeşilsu, Savaş Kalkan, Veysel Demir ve Yakup Bir kuruculuğunda başlamıştır. Tokat Yirmialtı Haziran Gazeteciler Derneği adı ile başlayan ismini 3. kongreden sonra Tokat Gazeteciler Cemiyeti olarak değiştirmiştir.
2004 yılında kurucu başkan Hüseyin Kalkan’ın vefatı üzerine başkanlığa Doç. Dr. Mehmet Karataş getirilmiştir.4 yıllık bir başkanlık dönemi yapan Karataş’tan sonra 2008 -2009 yıllarında başkanlığa eğitimci Cahit Suci devam etmiştir. Cahit Suci’nin ilden ayrılması dolayısı ile yapılan kongrede Kemal Özdilek 26 Haziran 2009 tarihinden itibaren Tokat Gazeteciler Cemiyeti başkanı olarak görevi sürdürmektedir. 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Özdilek 1969 Tokat doğumlu. Tokat merkezde günlük yayın yapan Yeni Tokat Gazetesinin sahibi. Evli ve Nurbanu ve Selen isimli iki kız çocuğu babasıdır. 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı görevini Hürsöz Gazetesi sahibi İhsan Uluözlü ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Nurhan İçmez yürütmekte. Yönetim kurulunda Tokat Haber Gazetesinden Emine Çiçek Genel Sekreter, Tokat Gazetesinden Mehmet Uluköse Muhasip üye görevi yaparken, Kanal 60 TV’den Hüseyin Kömür , Turhal Belediyesinden Başkan yardımcısı Murat Can, Tokat Kültür Sanat Derneği Başkanı Murat Oruç, G.O.P Üniversitesinden Ömer Fırat ve Meydan Dergisi sahibi Mete İmamoğlu’da yönetim kurulu üyeliklerini oluşturmaktadır. 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimi Haziran 2009 tarihinden itibaren aldığı görevi en üst seviyede götürebilmek için Türkiye görev yapan diğer gazeteciler cemiyetleri ile ilişkilerini düzenli ve sıklıkla yapmayı amaçlamaktadır. Ülkemizin ve ilimizin gündemini yakından takip ederek, gerekli konularda fikir, görüş ve düşüncelerini paylaşmaktadır. Cemiyetimiz ilimizde ve ilimiz dışında görev yapan basın kuruluşları ve elemanlarını cemiyet bünyesine kazandırmak çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle federasyon bünyesinde yapılan faaliyetlere katılarak buradaki edindiği izlenimlerini ve eğitimleri  üyeleri ile paylaşarak gelişmeleri yakından takip etmeyi amaçlamaktadır. 

YÖNETİM KURULU

CEMAL İNCESOYLUER-BAŞKAN
CAHİT AÇIKKAPI
MURAT ONUR
MUSA ÖZDEMİR
METE TANAYDIN İMAMOĞLU
TANER YEŞİLSU
FATİH KARAMAN
NURHAN İÇMEZ
SAVAŞ KALKAN
FATİH YILMAZ
AHMET DEMİRAĞ