banner27

“ANADOLU BASINI 'TEK VATAN'IN GÜVENCESİDİR“

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği’nin ev sahipliğinde Karabük’te gerçekleştirildi. Toplantıda, Anadolu basınının, sancılı bir süreçten geçen ülkemizde, "Tek Vatan"ın güvencesi olduğu vurgulandı.

14 Mayıs 2016 Cumartesi 14:45
“ANADOLU BASINI  'TEK VATAN'IN  GÜVENCESİDİR“

 Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği’nin ev sahipliğinde Karabük’te gerçekleştirildi. Toplantıda, Anadolu basınının, sancılı bir süreçten geçen ülkemizde, "Tek Vatan"ın güvencesi olduğu vurgulandı.

 
11 Mayıs Çarşamba Günü başlayan TGF 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nın ilk gününde Karabük Valiliği, Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük Ticaret Odası, Safranbolu Belediye Başkanlığı ve Safranbolu Ticaret Odası ziyaretleri yapıldı. Aynı gün TGF Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirilirken, TGF Konsey Üyeleri akşam da Vali Orhan Alimoğlu’nun davetlisi olarak akşam yemeğinde bir araya geldiler.
Etkinliğin ikinci gününde TGF  51. Başkanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştiridi. Divan Başkanlığını ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan'ın yaptığı toplantıda, genelde medyanın, özelde de Anadolu basınının sorunları tartışıldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca toplantı açılışında yaptığı konuşmada, özgür medyanın demokrasilerin teminatı olduğunu belirtirken, "Anadolu basını ise ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için çok önemlidir. Diğer bir deyişle Anadolu basını 'Tek Vatan' şiarının en güçlü güvencesidir" dedi. Karaca, "Karabük Gazeteciler ve İletişimciler Derneği'ne başarılı organizasyon nedeniyle kutluyorum.  Karabük ve Safranbolu güzel ülkemizin muhteşem coğrafyasının nadir köşelerinden biri. Meslektaşlarımız ile birlikte sorunlarımızı bu güzel yöremizde değerlerlendirme ve çözüm arama fırsatı buluyoruz. Basın özgürlüğü başta olmak üzere bağımsız ve tarafsız medya mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyorum" şeklinde konuştu. 
Başkanlar Konseyi toplantısı sonrasında ülkemizin dört bir yanından gelen gazeteciler Karabük ve Safranbolu şehir gezisi yaptılar. akşam da toplu halde Safranbolu Kına Gecesi’ne iştirak edildi.  
Organizasyonun son günü ise Kardemir Gezisi gerçekleştirildi. Kardemir'in kuruluşundan bugüne gelişimine tanık olundu. Ardından da Karabük Üniversitesi’nde “Medya ve Siyaset” konulu panel hayata geçirildi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Refik Polat’ın yaptığı panelde, Akparti  Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Al Şahin, Gazeteci-Televizyoncu Mehmet Çetinkaya ve Karabük eski Milletvekili Mustafa Ünal konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, medya ve siyasetin birbirine her zaman ihtiyaç duyan iki kurum olduğuna vurgu yapıldı. TGF 51. Başkanlar Konseyi Toplantı Programı,  aynı günün akşamı verilen veda yemeği ile sona erdi.