banner27

Aydın’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “1. Kadın Gazeteciler Buluşması” düzenlendi.

Toplantıya Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) öncüllüğünde il genelinde çalışan kadın gazeteciler katıldı.

10 Mart 2016 Perşembe 16:06
Aydın’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “1. Kadın Gazeteciler Buluşması” düzenlendi.                                                        

Aydın da ilk defa kadın gazetecilerin bir araya geldiğini belirten 
AGC Başkanı Semra Şener, il genelinde 25 kadın gazetecini olduğunu belirterek, cemiyet dışında da mesleği gazeteci olan genç gazetecilere de öncülük yaparak gazeteci sayısını artırmayı ve daha örgütsel bir güç olmayı hedeflediklerini belirtti.


Şener, “Aydın da ilk defa kadın gazetecilerle bir araya geliyoruz. İl genelinde 25 kadın gazeteci var. Cemiyet dışında da mesleği gazeteci olan genç gazetecilere de öncülük yaparak gazeteci sayısını artırmayı ve daha örgütsel bir güç olmayı hedefliyoruz. Kadın gazetecilerle bir araya gelmemizdeki amaç, birbirimizi yakından tanıdığımız gibi fikir alışverişinde de bulunarak kaynaşmaktır. Kadın gazeteciler olarak birbirimizi tanıyor olsak ta düzenlenecek toplantılarla daha yakından tanıma fırsatı sağlamaktır. Sosyal medyadan da yaralanarak iletişim ağımızı geliştirmek istiyoruz. Mesleki anlamda kadın gazetecilerin yaşadığı sıkıntılar var. Kadın gazetecilerimiz aynı zamanda anne, kadın gazetecilerimiz aynı zamanda eş, kadın gazetecilerimiz aynı zamanda çalıştıkları yerin eli, ayağı ve kulağıdır. Bunların hepsi bir arada yapabilme becerisini gösteren emekçi insanlardır AGC olarak kadın gazetecilerin de her zaman yanında olacağız. Sorunları tüm gazeteciler olarak hep birlikte çözmek için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

Gazeteci Meral Ata da, düzenlenen toplantının önemine değinerek, kadın gazetecilerin birbirlerini daha yakından tanıma imkânı bulduklarını, toplantıda kadın gazetecilerin kendi deneyimlerini anlatma fırsatı bulduğu gibi iyi ve kötü günlerde de bir birlerine destek çıkacaklarına inandığını belirtti. Gazete Yazı İşleri Müdürü Mehtap Altınkeser ise, sorumlu yazı işleri ya da muhabir olmanın her zaman riskli bir görev alanı teşkil ettiğini belirterek, gazete imtiyaz sahibi yöneticiler ile yetkili kurumlar arasında yaşanan sorunlara değindi. Toplantıda “Kadın Gazeteciler Buluşması”nın ayda bir kez Aydın Gazeteciler Cemiyeti öncüllüğünde gerçekleştirilmesi karalaştırıldı.