banner27

CUMHURBAŞKANINA RAĞMEN BİK SEÇİMİ YAPILDI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat televizyon, gazete ve sosyal mecrada yaptığı, kongre ve genel kurulların 1 Haziran tarihine kadar yapılmasının olmayacağına ilişkin açıklamasına rağmen, Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Temsilcileri seçimi bir oldu bittiyle yapıldı.

22 Mayıs 2021 Cumartesi 11:49
CUMHURBAŞKANINA RAĞMEN BİK SEÇİMİ YAPILDI

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan BİK Anadolu Gazeteleri Sahipleri Temsilci Adayı Nevşehir Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi Sahibi Bayram Ekici, bu haksız, hukuksuz ve ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan bu seçimin yeni bir şaibeye parantez açtığını söyledi. 

 

BİK Gazete Sahipleri Temsilci Adayı Bayram Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, 

"Basın ilan Kurumu Anadolu Gazete sahipleri seçiminde yeni bir skandala daha imza atıldı. Şöyle ki; haksız ve hukuksuz bir şekilde yapılmasına karar verilen Anadolu Gazete sahipleri seçimi oldu bitti ye getirilerek saat 10:00’da başlayıp 2 saatte bitirildi. Öğleden sonra oy kullanmaya gelecek Gazete sahiplerine fırsat bile verilmedi. 940 civarında olan Gazete sahiplerinden yarısına yakın gazete sahibine oy kullanma imkânının verilmemesi şaibelere yeni bir şaibe daha eklemiş oldu. 2 Mayıs tarihinde geçerli olan vekâletlerle oy kullanılması dolayısıyla Gazete sahiplerinin vermiş olduğu yetkiler suistimal edilmiş, BİK Yönetimi vekaletleri 21 Mayısta geçerli sayarak Gazete sahiplerinin iradesine müdahale etmiştir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre 1 Haziran’a kadar her türlü toplantı ve kongrelerin yapılması yasak olmasına rağmen seçimin yapılmasını dolayısıyla ayrı bir hukuksuzluk olarak görüyoruz. Durumu kamuoyunun bilgisine sunuyorum” görüşlerini dile getirdi.