banner27

''DARICA MEDYA EVİ'' HİZMETE AÇILDI

Kocaeli, Darıca Belediyesi tarafından yaptırılan ve Medya çalışanlarının hizmetine sunulan 'Darıca Medya Evi'nin açılışı yapıldı.

18 Ocak 2016 Pazartesi 19:01
''DARICA MEDYA EVİ'' HİZMETE AÇILDI


Açılışa katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca: ''Atatürk'ün ilk kez Kocaeli'de düzenlediği basın toplantısının yıl dönümü olarak kutlanılan 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere Türkiye’nin dört bir tarafından gelen gazeteci arkadaşlarımızla birlikte katıldık. Etkinlikler sırasında yaptığımız gözlemlerde, basına ve basın mensuplarına gerek yerel yönetimlerin, gerekse de Kocaeli halkının yoğun ilgisinin olduğunu gördük. Bu durum bizleri fazlasıyla sevindirdi.  Özellikle bu güzel ortamın oluşması için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve gazeteciliğin hak ettiği yerlere ulaşması için mücadele eden başta Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Çetin Gürol ve yönetiminde bulunan gazeteci arkadaşlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.


Karaca ayrıca, medya evini gazetecilere kazandıran Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'a teşekkür etti. Belediye Başkanı Karabacak da basının rahat ortamlarda çalışması için ellerinden gelen katkıyı sunmaya özen gösterdiklerini belirterek, 600 bin nüfuslu ilçede çok sayıda gazeteci bulunduğunu, böyle bir medya evinin gazetecilerin eğitimleri için çok yararlı olacağını söyledi.

'Medya Evi'nin mimarı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, geçen ay gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile aldıkları karar neticesinde binayı Kocaeli Gazeteciler Cemiyetine 5 yıllığına tahsis ettiklerini dile getirerek, "Buradan düzgün, kaliteli, nitelikli gazeteci kardeşlerimizin çıkacağına inanıyorum. Böylece kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesi adına haber yapılmasına destek vermiş olduğumuzu düşünüyorum. Buranın aynı zamanda basın mensuplarının eğitim yuvası olacağına da inanıyorum. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte işbirliği yaparak, eğitim programlarını gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Programın ev sahibi Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Türkiye’nin dört bir yanında gelerek programa katılan gazetecilerin huzurunda, böylesi önemli bir eğitim merkezini Kocaeli Gazeteciler Cemiyetine kazandırdığı için Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karabacak ve Gürol, 'Darıca Medya Evi'nin 5 yıllığına Kocaeli Gazeteciler Cemiyetine devreden protokol sözleşmesini imzaladılar.

Daha sonra protokol üyeleri tarafında kurdele kesilerek yaklaşık 250 metrekare alanda kurulu ve 2 odası bulunan medya evinin açılışı gerçekleştirildi.