banner27

DOĞAKA’DAN OGC’YE PROJE DESTEĞİ

Osmaniyeli gazeteciler ‘’Kent Muhabirliği’’ konusunda uygulamalı eğitim alacaklar.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 14:06
DOĞAKA’DAN OGC’YE PROJE DESTEĞİ


Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin, Kalkınma Ajansları tarafından verilen Teknik Destek Projesi kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na (DOĞAKA) yaptığı proje başvurusu, yapılan değerlendirmenin ardından başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı.

Osmaniye’den desteklenmeye hak kazanan iki projeden biri olan ‘’KENT MUHABİRLİĞİ UYGULAMALI EĞİTİM PROGRAMI’’ ile Osmaniye’de meslek hayatını sürdüren Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi gazetecilerin mesleki çalışmalarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Merkez Yerleşkesi’de gerçekleşen imza törenine Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Onur Yıldız, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, DOĞAKA Osmaniye Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Erdinç Kadıoğlu, Osmaniye Gazeterciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Medya Mensubu katıldı.

DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, imza öncesi yaptığı konuşmada: ‘’ Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin her geçen gün daha iyi işler yaptığını görmek bizleri fazlasıyla memnun ediyor. 2 yıl evvel yine basın mensuplarına yönelik olarak eğitim çalışması gerçeleştirmiştik. Bugün yeni bir çalışmada birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kalkınma Ajansları olarak bölgelerin kalkınmasına elimizden geldiğince ve yasaların elverdiğince katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu kalkınmada hiç şüphesiz medya çalışanlarının büyük payları olduğunu düşünüyoruz. Medya mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirilecek bu projeye destek vermenin de bölgesel kalkınmada önemli bir nokta olduğuna inanıyoruz’’ şeklinde düşüncelerini ifade ederken, hemen ardından projenin sahibi Osamaniye Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan İsrafil Avcı: ‘’Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olarak hizmet çıtasını her geçen gün yülselten bir anlayışla hareket ediyoruz. Sayın Genel Sekreterimizin de ifade ettiği gibi, medya mensupları olarak bölgesel kalkınmanın sağlanabilmesi için önemli bir kamu görevini yerine getiriyoruz. Alacağımız bu eğitimlerle birlikte Osmaniyemize sağladığımız hizmetleri daha kaliteli ve daha etkin bir şekilde devam ettireceğiz. Tekrardan, projemizi destekleyen DOĞAKA Yönetim Kuruluna, Genel Sekreterimize ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum’’ dedi.

Ramazan Bayramının ardından başlaması düşünülen eğitimler için Türkiye genelinden önemli eğitmenlerin getirileceği ve medya mensuplarının yakından tanıdığı bu isimlerle çalışamaların gerçekleştirileceği ifade edildi.