banner27

MUĞLA BASINININ GURUR GÜNÜ

MGC Ödülleri Sahiplerini Buldu

17 Kasım 2018 Cumartesi 20:30
MUĞLA BASINININ GURUR GÜNÜ

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Geleneksel Başarı ve Onur Ödülleri Töreni; Muğla’da kent protokolü, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşlarının ve meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. TGF Genel Başkanvekili ve ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Çimen, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ile ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve TGF Delegesi Ömer Aydoğdu’nun TGF’yi temsil ettiği etkinlikte, gazetecilik başarı ödülleri sahiplerini bulurken, Muğla’ya katkı koyanlara onur ödülleri dağıtıldı. Törende Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ve TGF Genel Başkanvekili İbrahim Erdoğan, katılımcılara hitap ederek, gazeteciliğin güncel sorunları ve çözüm yollarını dile getirdiler.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut konuşmasında Cemiyet çalışmaları hakkında bilgi verirken, özellikle yerel gazetelerin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili İbrahim Erdoğan da konuşmasında Muğla basınının Türkiye’deki önemine dikkat çekerken, Muğla ile ilgili okuduğu şiir ise alkışlandı. Erdoğan ayrıca basının özellikle son dönemdeki sorunlarına da değinerek, “TGF olarak bu sorunları çözmek için gerekli girişim ve çalışmalarımız devam etmektedir” dedi. Erdoğan konuşmasının sonunda merhum KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın, ‘Her dönemin adamı değil, her dönem adam olun’ sözünü hatırlatarak, “Her dönemin gazetecisi değil, her dönem adam gibi gazetecilik yapmak gerekir” diye konuştu.