banner27

Osmaniyi Gazeteciler Cemiyetinden Eğitim Semineri

Kıbrıs Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerinde Diksiyon,  Haber Yazılımı, Kamera  fotoğraf çekimi konularında eğitim verildi.

01 Haziran 2016 Çarşamba 17:06
Osmaniyi Gazeteciler Cemiyetinden Eğitim Semineri


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) önemli üniversitelerinden biri olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) işbirliğinde düzenlenen eğitim seminerleri sona erdi. Üç gün süren eğitimlere katılanlara, düzenlenen tören ile belgeleri takdim edildi.
OGC başkanı İsrafil Avcı ile yönetim kurulu üyeleri, UKÜ’nün daveti üzerine gittikleri KKTC ziyaretinde Rektör Prof.Dr. Halil Nadiri ile yaptıkları görüşmede, üniversitenin İletişim Fakültesi’nden eğitim vermelerini istemişti. Yapılan anlaşma gereği İletişim Fakültesi öğretim görevlileri Yrd.Doç.Dr. Nalan Sınay ile Öğr.Gör. Serkan Fundalar tarafından OGC’de üç gün süren eğitim verildi. Diksiyon, Haber Yazılımı, Kamera ve Fotoğraf Çekim Teknikleri konularında verilen eğitime, OGC üyelerinin yanı sıra Osmaniye’deki bazı kamu kurum ve kuruluşlarının basın birimleri çalışanları da katıldı.
Eğitimlerin tamamlanmasının ardından Öğretmen Evi’nde yemekli tören düzenlendi. Törende konuşan OGC Başkanı İsrafil Avcı, “UKÜ’ye yaptığımız ziyarette üniversitenin eğitim kalitesini yakından görme imkanı bulduk. Sayın rektörümüzden de hem Osmaniye’yi tanıtmak hem de eğitim düzenlemek için istekte bulunduk. Sağ olsun o da bunu kabul etti ve hocalarımızı Osmaniye’ye gönderdi. Hocalarımıza da ayrıca gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Eğitime katılanlar da kendilerinden çok memnun kaldılar ve faydalandılar. Biz bu tür etkinlikleri ileriki süreçte de UKÜ ile devam ettirmeyi düşünüyoruz. Ben tekrar sayın rektörümüze, hocalarımıza ve eğitime katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Osmaniye’ye gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden UKÜ Rektörü Prof.Dr. Halil Nadiri de “Böylece hem Osmaniye’yi tanıma fırsatını buldum hem de üniversitemiz için önemli bir çalışmayı hayata geçirdik. Çünkü üniversitemiz sadece eğitim amaçlı çalışma yapmıyor, çevresine, şehirlere ve insanlarımıza sosyal ve kültürel anlamda da katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Osmaniye’de de bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Diğer yandan burada gördüğüm misafirperverlik için de teşekkür ediyorum. Biz de bu tür etkinlikleri ileriki süreçte devam ettirmek istiyoruz. Bu imkanı sağlayan OGC Başkanı İsrafil Avcı beye ve yönetimine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından eğitime katılanlara belgeleri törenle verildi. Törene Belediye Başkan Vekili Yener Tuncer, Belediye başkan Yardımcısı Abdullah Bukan, Osmaniye Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç, Osmaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bahadır Erdem Bülbül, OGC eski başkanı Gökhan Erkmen ile eğitime katılan basın mensupları katıldı.