banner27

Tarsus'ta ''Medya ve Turizm'' Söyleşisi Büyük İlgi Gördü

Tarsus Turizm Otelcilik Lisesinde yapılan “Medya ve Turizm” konulu söyleşinin konukları, Mersin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Hamit İzol ve Tarsus Medya Mensupları Başkanı Okan Çalışkan oldu.

16 Mart 2016 Çarşamba 21:08
Tarsus'ta ''Medya ve Turizm'' Söyleşisi Büyük İlgi Gördü


Medya Mensupları Derneği tarafından düzenlenen ve Okulun konferans salonunda yapılan toplantıya öğrenci ve eğitimciler büyük bir ilgi gösterirken, konuşmasına ilk başlayan Mersin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Hamit İzol oldu.

İzol, Mersin ve Tarsus turizm açısından çok önemli iç içe girmiş önemli bir kenttir.

Sizlerde bu bölgede turizm okuyan gençlerimiz olarak inşallah yarın en önemli turizm alanlarında söz sahibi olacaksınız. Olmanız için mutlaka çok okumanız ve hedef büyütmeniz gerekmektedir. Okumaktan kastım sadece ders kitapları değil, tabiî ki onuda okuyacaksınız ancak kitap okumayı sıklaştırmanız ve kendinizi  bu ülkeye adayacak çok önemli bireyler olmanız için hedefinizi daima yüksekte tutacaksınız.

 Ben Urfa’dan Mersine geldiğimde hep hedef büyüttüm, bu güzel ülkemin bana verdiği destek ile çok önemli noktalarda Mersine ve ülkeme hizmet ettim etmeye devam ediyorum. Mersin İdmanyurdu Başkanlığından tutunda, 5 kitap yazan bir ağabeyiniz,  turizm açısından da çok önemli otelleri bu güzel insanlara kazandırdım.  Ve bu otellerde yarın sizler söz sahibi ve iş sahibi olacak gençlersiniz.  Tarsus cemiyetimizin ve kıymetli başkan ve arkadaşlarının düzenlediği bu tür toplantıları çok önemsiyorum ve çok mutlu oldum onur duydum” dedi.

Medya Mensupları Başkanı Okan Çalışkan ise, Medya ve Öğrenci buluşmalarının bir yenisi “Medya ve Turizm” konusunda Tarsusun tek turizm okulunda yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bu toplantın gerçekleşmesinde emeği olan Okul müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğümüze gazeteci dostum Ahmet Yalçın’a teşekkür ederek başlamak istiyorum.

“Medya bir ülke için her alanda olduğu Turizmi konusunda da can suyudur. Medya’nın kentim Tarsusa ve Mersine verdiği katkıya siz değerli öğrenci arkadaşlarımızında sosyal sayfalarından destek vermesini arzu ediyorum. Çünkü sosyal medyanın bir kentin tanıtımına ve tarihi ve turistlik yerlerine sağladığı katkı azımsanmayacak kadar çok önemlidir. Bu noktadan yola çıkarken sosyal sayfalarınızın sadece kişisel paylaşımlarınızla değil kentinizinde değerlerini paylaşarak Tarsus ve Mersin turizmine katkı sağlayacağını unutmayınız dedi.

Zaman zaman alkışlar ve sorularla yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda İş Adamı ve Mersin Turizm İşletmeleri Birliği başkanı Hamit İzol ile Medya Mensupları başkanı Okan Çalışkan’a Okul müdürü Ramazan Evkuran tarafından plaket takdim edildi.