banner27

Tayfun Talipoğlu’nun ilk anma töreni Eskişehir’de yapıldı

Törene Federasyon Başkanımız Yılmaz Karaca’da katıldı.

21 Mart 2017 Salı 18:53
Tayfun Talipoğlu’nun ilk anma töreni Eskişehir’de yapıldı


Geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman ve Gazeteci ve televizyon programcısı Tayfun Talipoğlu sevenlerini yasa boğdu. Ünlü gazetecinin ölüm haberini alan Eskişehirliler, Odunpazarı Belediyesi tarafından adının yaşatıldığı Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi önüne kırmızı karanfiller bıraktı. Müze önünde yapılan anma törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. 

“KISA BİR ÖMÜR, ARKASINDA ONLARCA BAŞARI”
“ADINI YAŞATACAĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ”

Anmada konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tayfun Talipoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine de baş sağlığı diledi. Talipoğlu’nun Türkiye’de dik duran gazetecilerden biri olduğunu ve Eskişehirliler tarafından da çok sevildiğini ifade eden Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Değer verdiğimiz bir arkadaşımızdı. Odunpazarı Belediyesi ile önemli bir bağı vardı. Çünkü; Dünya’da ilk olan daktilo müzesini kazanmamızı sağladı. Elindeki 80 daktiloyu bize bağışlayarak, bu müzenin ortaya çıkmasına öncü oldu. Biz, onun uzun süre yaşamasını dilerdik, ama kısa bir ömürle aramızdan ayrıldı. Zamansız ayrılışı bizi derinden yaraladı. Odunpazarı Belediyesi olarak adını yaşatacağımız için de gururluyuz. Tayfun Talipoğlu bütün gazetecilere örnek olmalıdır. Kalemini satmadan, direnerek yaşamını 

sürdürmeye çalışmış, çok farklı işler yapmak zorunda kalmıştır. Sonuç; kısa bir ömür, arkasında onlarca başarı… Allah herkese böyle başarılı bir ömür nasip etsin. Tayfun Talipoğlu kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Ulusuna ve Eskişehirlilere de başsağlığı diliyorum.”

KARACA: “HER ZAMAN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNDU”
Anma töreninde konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise Tayfun Talipoğlu’nun örnek bir gazeteci olduğunu söyledi. Karaca, “Gece 2’de bu haberi alınca büyük bir üzüntü duydum. Tayfun gerçekten bizim meslektaşımızın dışında bir dost, arkadaş, bir aşığıydı. Kendisiyle geçen hasta bugün bir telefon görüşmesi yaptım. Özledim başkanım, Ankara’da bir buluşalım, trenle Eskişehir’e gelelim diye sözleşmiştik. Maalesef Tayfun bu sözünü yerine getiremedi. Tayfun Talipoğlu Türkiye’de basın camiasında dik duran, dik durduğu içinde maalesef olması gerektiği yerlerde olamayan bir arkadaşımızdı. Basın özgürlüğünü savunan bir arkadaşımızdı, sonuna kadar da basın özgürlüğünü savunmaya devam etti. Bir gün önce de Halk Tv’de yaptığı konuşmada, sanki veda edecek gibiydi. Bu kalp beni götürecek diye şaka yapıyordu, bu şaka gerçek oldu. Ben kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Tayfun Talipoğlu ismini burada yaşayacak olması, biz gazeteciler için de bir gurur meselesi. Tüm basın camiasına ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum” dedi.