banner27

TGF: ANADOLU BASINI BİR ÇINARINI KAYBETTİ!

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca “ Anadolu Basını bir çınarını kaybetti. Mustafa Çezik Anadolu Basınında önemli bir gazeteci idi” dedi.

01 Ocak 2016 Cuma 15:01
TGF: ANADOLU BASINI BİR ÇINARINI KAYBETTİ!


Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Aydın Gazeteciler Cemiyeti'nin unutulmaz başkanı Mustafa Çezik'in Türk medyası için büyük bir kayıp olduğunu ifade etti.

Karaca'nın açıklaması şöyle:

''Federasyonumuzun doğuş sürecinin öncülerinden olan ve iz bırakan katkılarda bulunan TGF Kurucular Kurulu Üyelerimizden duayen meslektaşımız Mustafa Çezik'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Aydın Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucuları arasında yer alan ve uzun bir dönem başkanlığını yürüten Mustafa Çezik, Türk basını ve Anadolu
  Basınına yıllarca fedakarca mücadele vermiş bir büyüğümüzdü.  Aynı zamanda Aydın Gazeteciler Cemiyeti'nin Onursal Başkanı da olan Mustafa Cezik'in ani ölümü camiamızı yasa boğmuştur.

1947 Aydın'ın Köşk ilçesinde doğan kıymetli meslektaşımız Mustafa Çezik'in geçen yıl bir süre tedavi görerek sağlığına kavuşması hepimizi sevindirmiş, umutlandırmıştı. Ne var ki  yılbaşı akşamı tekrar rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılan değerli büyüğümüz Mustafa Çezik'in kaybı camiamızda derin bir boşluk oluşturmuştur. Başta ailesi olmak üzere Aydın Gazeteciler Cemiyetine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyor, unutulmaz anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.''