banner27

TGF: BASINA YAPILAN SİLAHLI SALDIRININ FAİLLERİ BULUNMALI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine eş zamanlı olarak yapılan silahlı ve molotoflu saldırıları kınadı.

12 Şubat 2016 Cuma 12:57
TGF: BASINA YAPILAN SİLAHLI SALDIRININ FAİLLERİ BULUNMALI


Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Medya kuruluşlarına ve gazetecilere karşı fiili şiddet, silahlı, bombalı ve molotoflu saldırıların son yıllarda artış eğiliminde olduğunu belirtti.

Bu son saldırının da gazetecileri derinden üzdüğünü ve infiale sürüklediğini kaydeden Karaca, “Saldırılarda hiç bir kimsenin burnunun bile kanamamış olması teselli kaynağımızdır. Medya kuruluşları ve gazetecilere saldıranların, cebir ve şiddet uygulayanların hedefi basın özgürlüğünü ortadan kaldırmak ve medyanın sesini kısmaktır. Hiç bir zaman bu yöntemin işe yaramadığı gerçeğinden hareketle, basın özgürlüğü adına medya kuruluşlarımız ve gazetecilerin mücadelesi kesintisiz olarak devam edecektir. Bu vesileyle, saldırıya uğrayan medya kuruluşlarımızın sahip ve çalışanlarına geçmiş olsun diyor, faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini temenni ediyoruz” dedi.