banner27

TGF İLE GAÜ PROTOKOL İMZALADI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ile akademik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Türkiye Gazeteciler Federasyonu Üyelerine GAÜ ve KAÜ’den %50 akademik burs sağlanacak.

09 Aralık 2015 Çarşamba 19:38
 TGF İLE GAÜ PROTOKOL İMZALADI
Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile GAÜ ve KAÜ arasında gerçekleşen protokol anlaşmasına, GAÜ’den Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi, Rektör Prof. Dr. Kusal Öztürk, KAÜ’den Rektör Prof. Dr. Asuman Türkel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’ndan ise Genel Başkan Yılmaz Karaca ve Genel Sekreter İbrahim Erdoğan katıldı. Gerçekleşen protokol anlaşmasına GAÜ adına Yöenticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi, TGF adına, Başkan Yılmaz Karaca  imza koydu. GAÜ ve KAÜ ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu  arasında imzalanan işbirliği anlaşması ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na bağlı üyelerine ve çocuklarına, burssuz olarak Girne Amerikan Üniversitesini tercih etmeleri halinde % 50 Akademik burs sağlanacak.
 Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Asım Vehbi şunları söyledi, “İş birliği noktasında öncellikle hem Girne Amerikan Üniversitesi hem de Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu aracılığı ile 3 öğrenci için tam burs olanağı ve Türkiye Gazeteciler Federasyon üyesi çocuklarına %50 burs imkanı sağlanmış olacak” dedi. Vehbi şunları söyledi:
 “Bizde GAÜ ve KAÜ ailesi adına öncelikle Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanına, değerli yöneticilerine ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti başkanına bu güzel ve önemli organizasyonu hem adamız da hem de GAÜ ve KAÜ ile organize ettikleri için teşekkür ederiz. Biz dün ve bugün gerek Kıbrıs konusuyla ilgili, gerekse Ada’da ki yükseköğretim ile ilgili çok değerli medya mensupları ile paylaşımlar yapma ve kendimizi biraz anlatma fırsatı bulduk. Zaman zaman Kıbrıs ve Türkiye arasında algı sıkıntısı yaşıyoruz. Bu algı sıkıntılarını aşabilmenin yolu, bu tarz projelerdir. Bize katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.
TGF Başkanı Yılmaz Karaca ise yapmış olduğu açıklamada, “Girne Amerikan Üniversitesi’nin tüm faaliyetlerini ülke çapında gazetelerimiz ve televizyonlarda yer almasını sağlayacağız Türkiye’de ki gazete, televizyon ve basın kuruluşlarına GAÜ’nün bilgilerini göndereceğiz bu karşılıklı verimli ilişkiden dolayı Girne Amerikan Üniversitesi ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi. TGF Genel Sekreteri ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan da imzalanan protokolün, üniversiteler ile meslek kuruluşları arasında geliştirilmesi gereken iş birliğine çok önemli bir örnek olduğunu vurguladı. 
Ayrıca, gerçekleştirilen anlaşmalar ile öğrencilerin daha kaliteli ve uluslararası düzeyde eğitim almalarının amaçlandığı ifade edilen açıklamada, bu sayede öğrencilerin daha zengin staj olanaklarına ve mezun olduktan sonra daha rahat iş bulma imkanına sahip olacakları vurgulandı.