banner27

TGF Mesaj yayınladı; Gazeteci Tufan Türenç’i kaybettik

Türk Basınının önemli isimlerinden Gazeteci -yazar, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç’in değerli eşi Tufan Türenç’i kaybettik. Ankara’da bu sabah vefat eden Türenç, bir süredir Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

23 Nisan 2022 Cumartesi 14:55
TGF Mesaj yayınladı; Gazeteci Tufan Türenç’i kaybettik

 Tufan Türenç, 1968'de Milliyet Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. 18 yıl boyunca Milliyet'te çalışan Tufan Türenç, 1986'da Milliyet'ten ayrıldı ve Güneş Gazetesi'ne geçti. İki yıl sonra, 1988'de Hürriyet'e geçen Türenç, yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

TUFAN TÜRENÇ KİMDİR?
Tufan Türenç, 1945'te Bursa'da doğdu. Ailesi, Bulgaristan'ın Deliorman bölgesinden Türkiye'ye göç eden Balkan Türklerindendi. Tufan Türenç, ilköğretimini Afyon'da tamamladı.
1964'te İstanbul'daki Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu.
Gazetecilik Yüksek Okulu'ndan mezun olan Tufan Türenç, 1968'de Milliyet Gazetesi'nde işe başladı. 18 yıl boyunca Milliyet'te çalışan Tufan Türenç, 1986'da Milliyet'ten ayrıldı ve Güneş Gazetesi'ne geçti.
İki yıl sonra, 1988'de Hürriyet'e geçti. Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Tufan Türenç, gazeteci Erhan Akyıldız ile beraber "Bir Gazetecinin Hayatı: 28 yıl sonra Abdi İpekçi" kitabını yazdı.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak merhuma Allah'tan rahmet, sevgili eşi Pınar Türenç ve basın camiamıza başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun