banner27

TGF: Suruç Saldırısı Türkiye’ye yöneliktir

TGF Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki hain saldırıyı kınadı. Açıklamada, “Saldırının ülkemizin birlik beraberliğine yönelik olduğu çok açıktır” denildi.

21 Temmuz 2015 Salı 22:25
TGF: Suruç Saldırısı Türkiye’ye yöneliktir

 Türkiye Gazeteciler Federasyonu Suruç katliamını bir açıklamayla kınadı. Açıklamada, hain saldırıyla Türkiye’nin birlik beraberliğinin hedef alındığına vurgu yapıldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yaptığı açıklama aynen şöyle:

“Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki kanlı saldırı terörün hedef gözetmediğini ve doğrudan ülkemizin birlik beraberlik be bütünlüğünü hedef aldığı çok nettir. TGF nereden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun terörün karşısındadır ve her türlü terör eylemini insanlığa yapılmış bir saldırı olarak görmektedir. Kan ve göz yaşının hakim olduğu Orta Doğu’daki hazin tablonun Türkiye’ye de yansıması istenmektedir. Aynı şekilde bölgedeki ateşin ülkemizi sarması da hedeflenmektedir. Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesinin Türkiye’yi de içine alan bir gelişme göstermesini planlayanların sergiledikleri savaş oyununun bir hamlesi de ne yazık ki Suruç katliamı olmuştur. Bu planı bozmanın tek yolu vardır, o da halkımızın tek vücut olarak bu tür hain saldırıların karşısında dimdik durmasıdır. Başta ülkemizi yönetenlere ve siyasi partilerin lider ve yöneticilerine çok büyük sorumluluklar düşmektedir. El ele vermeli ve bu kanlı oyunları bozmalıyız. TGF olarak saldırı da hayatını kaybeden 33 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Aynı şekilde Adıyaman’da önceki gün PKK tarafından şehit edilen askerimiz Müsellim Ünal’a da rahmet , ailesine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz”