banner27

TGF'den 93. Gurur Yılı Açıklaması:

HAİN SALDIRILARA İNAT CUMHURİYETİMİZ İLELEBET YAŞAYACAKTIR...

29 Ekim 2016 Cumartesi 12:38
TGF'den 93. Gurur Yılı Açıklaması:


Türkiye Gazeteciler Federasyonu adına açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, yedi düvele karşı kahramanca verilen Kurtuluş Savaşı'ndan sonra çok büyük zorluklarla kurulan Cumhuriyet'imizin 93.Yılı’nı coşkuyla kutladıklarını vurguladı.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Cumhuriyetimizin 93. Gurur Yılı dolayısıyla, Türkiye Gazeteciler Federasyonu adına bir kutlama mesajı yayınladı. Emperyalist ülkelerce parçalanıp paylaşılarak yok edilmek istenen Türkiye Cumhuriyeti’nin çok güç koşullarda kurulduğunu ifade eden Karaca'nın açıklaması şöyle:
"Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin çok anlamlı bir kuruluş yılını daha onurla, gururla kutluyoruz. Ülkemize ve halkımıza çok önemli haklar ve kazanımlar armağan eden ancak içinde bulunduğumuz 'Doymak Bilmez Aç Gözlü Dünya Konjonktürü'nde sancılı bir süreçten geçen Şanlı Cumhuriyetimizi, sonsuza dek korumak ve sonraki nesillere daha da güçlendirilmiş olarak devretmek hepimizin en asli görevidir. Tabii ki, Cumhuriyet ile birlikte gelen özgürlüklerin değerini bilmesi gerekenlerin başında basın mensupları gelmelidir ve meslektaşlarımız bu asli görevin her zaman bilincinde olmalıdır.
Hiç kuşku yok ki hedef, her daim olduğu gibi çağdaş uygarlık seviyesidir ve ülkemiz içten ve dıştan tüm hain saldırılara inat; Kurtuluş Savaşı sonrasında halkın takdiri ile tercih edilen ve insan onuruna en yakışan yönetim şekli olan Cumhuriyet ile birlikte ilerlemeye devam etmelidir. Anadolu basınının en eski, en deneyimli, en yaygın ve en güçlü meslek örgütü olan TGF camiası adına, tüm meslektaşlarımızın ve halkımızın bu anlamlı ve onurlu gününü kutluyor, Şanlı Cumhuriyetimize nice onur ve gurur dolu yıllar diliyoruz.”